Maldivler Genel Bilgi

Maldivlere gönderdiğimiz konuklarımızın yorumları için lütfen http://www.facebook.com/TravelogyIstanbul linkine giriniz

78 yıl boyunca İngiltere tarafından yönetilen Maldivler, 1965 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. 1190 mercan adasından oluşan Maldiv adalarının yaklaşık 90 ı otel olarak hizmet vermektedir.

Başkent: Male

Nufus: 300.000

Dil: Dhiveni dili. Tesislerde çoğunluğu İngilizce olmak üzere farklı yabancı diller konuşulur.

Din: Müslüman ( Cuma günleri resmi tatildir )

Türkiye ile saat farkı: 3 saat ileridedir.

Mevsim: Sıcaklık tüm yıl boyu 27 - 30 derece arasıdır . Genel itibariyle Kasım ve Nisan arası daha kuru gecmesine ragmen tum yıl boyunca yagıs olma olasılığı mevcuttur ama sıcaklık düşmez ve yagarsa da genel itibariyle yagış süresi gunde 1 – 2 saattir. Bu tip yagmurlar da konuklarımızın tatilini etkilemeyecek sekilde gercekleştiğinden tüm yıl boyunca gidilebilebilen bir destinasyon olma özelliğine sahiptir.

Para birimi: Rufiyya. Tesisler de ve tesis dışlarında USD ve EURO geçerlidir . Ayrıca tesisler de tüm kredi kartları kabul edilir.

İnternet: Tüm otellerde bazılarında odalarda da olmak üzere mevcuttur.

Cep telefonu: Tüm operatörler çalışmaktadır.

Ülke telefon kodu: 960

Tesislere ulaşım: Speedboat veya deniz uçağı ile Male havalimanından yapılmaktadır. Bazı tesislere hem deniz uçağı ve hem de speedboat transferi mevcuttur. Deniz uçak transferleri akşam yapılmaz.

Sağlık: Gidilmeden evvel yapılması gereken aşı vb gibi bir önlem yoktur. Tüm tesislerde doktor bulunur. Başkent Male de ise hastane bulunmaktadır.